BU-P3782-36-2
DigiKey Part Number
314-1301-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BU-P3782-36-2
Description
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 36"
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
36.0" (914.40mm) Banana Plug, Single, Stackable To Mini Hook Patch Cord 300V
Category
Cable Length
36.0" (914.40mm)
Manufacturer
Mueller Electric Co
Type
Patch Cord
Series
Contents
1 Lead, Red
Packaging
Bulk
Material - Insulation
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Part Status
Active
Wire Gauge
20 AWG
Stacking Method
Multi-Stacking, Front and Vertical
Voltage - Rated
300V
Configuration
Banana to Grabber, Hook
Current Rating (Amps)
5A
1st Connector
Banana Plug, Single, Stackable
Base Product Number
2nd Connector
Mini Hook
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 12
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
In-Stock: 9
Alternate Length
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 12"
In-Stock: 10
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 24"
In-Stock: 36
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 48"
In-Stock: 35
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 60"