1217AS-H-470M=P3
DigiKey Part Number
490-10790-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-10790-1-ND - Cut Tape (CT)
490-10790-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1217AS-H-470M=P3
Description
FIXED IND 47UH 1.8A 204 MOHM SMD
Detailed Description
47 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.8 A 204mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
1217AS-H-470M=P3 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
2.1A
DC Resistance (DCR)
204mOhm Max
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Inductance
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)
Tolerance
±20%