7BB-20-6L0 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 490-7BB-20-6L0-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 7BB-20-6L0 |
Description | BUZZER ELEMENT STD 6.3KHZ 20MM |
Customer Reference | |
Detailed Description | 6.3 kHz Standard Buzzer Element 0.787" Dia (20.00mm) 1 kOhms |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 7BB-20-6L0 Models |
Category | Type Standard |
Manufacturer Murata Electronics | Impedance 1 kOhms |
Series | Capacitance @ Frequency 10000pF @ 1kHz |
Packaging Bulk | Size / Dimension 0.787" Dia (20.00mm) |
Part Status Obsolete | Termination Wire Leads |
Frequency 6.3 kHz | Base Product Number |