BLM18AG121SH1D
DigiKey Part Number
490-11024-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-11024-1-ND - Cut Tape (CT)
490-11024-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM18AG121SH1D
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
120 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 800mA 180mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BLM18AG121SH1D Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
180mOhm
Manufacturer
Murata Electronics
Ratings
AEC-Q200
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
1
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Current Rating (Max)
800mA