BLM18PG331SN1D
DigiKey Part Number
490-5222-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-5222-1-ND - Cut Tape (CT)
490-5222-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM18PG331SN1D
Description
FERRITE BEAD 330 OHM 0603 1LN
Detailed Description
330 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 1.2A 150mOhm
EDA/CAD Models
BLM18PG331SN1D Models
Category
Current Rating (Max)
1.2A
DC Resistance (DCR) (Max)
150mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
330 Ohms @ 100 MHz