BLM18SG121TZ1D
DigiKey Part Number
490-16660-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-16660-1-ND - Cut Tape (CT)
490-16660-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM18SG121TZ1D
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0603 1LN
Detailed Description
120 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 3A 25mOhm
EDA/CAD Models
BLM18SG121TZ1D Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
25mOhm
Manufacturer
Murata Electronics
Ratings
AEC-Q200
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.026" (0.65mm)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
3A