BLM21PG220SZ1D
DigiKey Part Number
490-BLM21PG220SZ1DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-BLM21PG220SZ1DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-BLM21PG220SZ1DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM21PG220SZ1D
Description
FERRITE BEAD 22 OHM 0805 1LN
Detailed Description
22 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 6A 9mOhm
EDA/CAD Models
BLM21PG220SZ1D Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
9mOhm
Manufacturer
Murata Electronics
Ratings
AEC-Q200
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.041" (1.05mm)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Impedance @ Frequency
22 Ohms @ 100 MHz
Features
Automotive
Current Rating (Max)
6A