CSTNE10M0GH5C000R0
DigiKey Part Number
490-17941-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-17941-1-ND - Cut Tape (CT)
490-17941-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSTNE10M0GH5C000R0
Description
CERAMIC RES 10.0000MHZ 33PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 MHz Ceramic Resonator Built in Capacitor 33 pF ±0.13% 40 Ohms -40°C ~ 125°C Surface Mount
EDA/CAD Models
CSTNE10M0GH5C000R0 Models
Capacitance
33 pF
Series
Impedance
40 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Frequency
10 MHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.051" W (3.20mm x 1.30mm)
Frequency Stability
±0.13%
Height
0.032" (0.80mm)
Frequency Tolerance
±0.07%