DE11XRA100KN4AQ01F
DigiKey Part Number
490-16158-1-ND - Cut Tape (CT)
490-16158-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DE11XRA100KN4AQ01F
Description
CAP CER 10PF 500V SL RADIAL
Detailed Description
10 pF ±10% 500VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
EDA/CAD Models
DE11XRA100KN4AQ01F Models
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C