DE11XRA680KN4AN01F
DigiKey Part Number
490-16171-1-ND - Cut Tape (CT)
490-16171-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DE11XRA680KN4AN01F
Description
CAP CER 68PF 250V SL RADIAL
Detailed Description
68 pF ±10% 250VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
EDA/CAD Models
DE11XRA680KN4AN01F Models
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C