DK1B3EA221K86RBH01
DigiKey Part Number
490-16255-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-16255-1-ND - Cut Tape (CT)
490-16255-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DK1B3EA221K86RBH01
Description
CAP CER 220PF 300V NONSTND SMD
Detailed Description
220 pF ±10% 300VAC Ceramic Capacitor B Nonstandard SMD
EDA/CAD Models
DK1B3EA221K86RBH01 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.315" L x 0.236" W (8.00mm x 6.00mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)