DK1E3EA152M86RBH01
DigiKey Part Number
490-16265-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-16265-1-ND - Cut Tape (CT)
490-16265-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DK1E3EA152M86RBH01
Description
CAP CER 1500PF 300V NONSTND SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1500 pF ±20% 300VAC Ceramic Capacitor E Nonstandard SMD
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DK1E3EA152M86RBH01 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y1
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Nonstandard SMD
Capacitance
Size / Dimension
0.315" L x 0.236" W (8.00mm x 6.00mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)