DK1F3EA222M86RBH01
DigiKey Part Number
490-DK1F3EA222M86RBH01TR-ND - Tape & Reel (TR)
490-DK1F3EA222M86RBH01CT-ND - Cut Tape (CT)
490-DK1F3EA222M86RBH01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DK1F3EA222M86RBH01
Description
CAP CER 2200PF 300VAC F SMD
Detailed Description
2200 pF ±20% 300VAC Ceramic Capacitor F Nonstandard SMD
EDA/CAD Models
DK1F3EA222M86RBH01 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.315" L x 0.236" W (8.00mm x 6.00mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)