DLW44SM401SK2L
DigiKey Part Number
490-DLW44SM401SK2LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-DLW44SM401SK2LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-DLW44SM401SK2LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DLW44SM401SK2L
Description
CMC 2.1A 2LN 400 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 400 Ohms @ 100 MHz 2.1A DCR 42mOhm
EDA/CAD Models
DLW44SM401SK2L Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
42mOhm
Voltage Rating - DC
60V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.059" (1.50mm)
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Impedance @ Frequency
400 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
2.1A