GRM155D70J225ME44D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GRM155D70J225ME44D |
Description | CAP CER 2.2UF 6.3V X7T 0402 |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X7T 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | GRM155D70J225ME44D Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Capacitance | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Tolerance ±20% | Thickness (Max) 0.024" (0.60mm) |