LQG15HN3N9S02D
DigiKey Part Number
490-1079-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-1079-1-ND - Cut Tape (CT)
490-1079-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQG15HN3N9S02D
Description
FIXED IND 3.9NH 700MA 130 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.9 nH Unshielded Multilayer Inductor 700 mA 130mOhm Max 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
LQG15HN3N9S02D Models
Category
DC Resistance (DCR)
130mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
8 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
6GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±0.3nH
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)