LQG18HN4N7S00D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LQG18HN4N7S00D |
Description | FIXED IND 4.7NH 900MA 200 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 nH Unshielded Multilayer Inductor 900 mA 200mOhm Max 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LQG18HN4N7S00D Models |
Category | DC Resistance (DCR) 200mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 12 @ 100MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 6GHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 MHz |
Type Multilayer | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 0603 (1608 Metric) |
Tolerance ±0.3nH | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm) |