LQM21DH330M70L
DigiKey Part Number
490-LQM21DH330M70LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-LQM21DH330M70LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-LQM21DH330M70LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQM21DH330M70L
Description
FIXED IND 33UH 200MA 2.99 OHM
Detailed Description
33 µH Shielded Multilayer Inductor 200 mA 2.99Ohm Max 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
LQM21DH330M70L Models
DC Resistance (DCR)
2.99Ohm Max
Series
Frequency - Self Resonant
16MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Current - Saturation (Isat)
80mA
Height - Seated (Max)
0.057" (1.45mm)