LQP03TN3N3B02D
DigiKey Part Number
490-6728-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-6728-1-ND - Cut Tape (CT)
490-6728-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQP03TN3N3B02D
Description
FIXED IND 3.3NH 450MA 250 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 nH Unshielded Thick Film Inductor 450 mA 250mOhm Max 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
LQP03TN3N3B02D Models
Category
DC Resistance (DCR)
250mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
14 @ 500MHz
Series
Frequency - Self Resonant
8GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
500 MHz
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±0.1nH
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)