LQW18CN33NJ00D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LQW18CN33NJ00D |
Description | FIXED IND 33NH 1.7A 35 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 33 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.7 A 35mOhm Max 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LQW18CN33NJ00D Models |
Category | DC Resistance (DCR) 35mOhm Max |
Mfr | Frequency - Self Resonant 1.8GHz |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Inductance Frequency - Test 10 MHz |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type Drum Core, Wirewound | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Material - Core | Supplier Device Package 0603 (1608 Metric) |
Inductance | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Tolerance ±5% | Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm) |