LQW18CN33NJ00D
DigiKey Part Number
490-11772-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-11772-1-ND - Cut Tape (CT)
490-11772-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQW18CN33NJ00D
Description
FIXED IND 33NH 1.7A 35 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.7 A 35mOhm Max 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
LQW18CN33NJ00D Models
Category
DC Resistance (DCR)
35mOhm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
1.8GHz
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test
10 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)