LQW21FTR47M0HL | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LQW21FTR47M0HL |
Description | FIXED IND 470NH 900MA 50 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 470 nH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 900 mA 50mOhm Max 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LQW21FTR47M0HL Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 50mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 470MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) |
Current - Saturation (Isat) 1A |