LQW2BAN47NJ00L | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LQW2BAN47NJ00L |
Description | FIXED IND 47NH 1.25A 200 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 47 nH Unshielded Wirewound Inductor 1.25 A 200mOhm Max 0805 (2015 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LQW2BAN47NJ00L Models |
Category | DC Resistance (DCR) 200mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 70 @ 500MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 1.5GHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 200 MHz |
Type Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 0805 (2015 Metric) |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.082" L x 0.060" W (2.09mm x 1.53mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm) |