LQW43FT220M0HL | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LQW43FT220M0HL |
Description | FIXED IND 22UH 500MA 180 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 500 mA 180mOhm Max 1812 (4532 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LQW43FT220M0HL Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 180mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 30MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 1812 (4532 Metric) |
Tolerance ±20% | Supplier Device Package 1812 |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
Current - Saturation (Isat) 700mA | Height - Seated (Max) 0.146" (3.70mm) |