LQW43FT220M0HL
DigiKey Part Number
490-LQW43FT220M0HLTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-LQW43FT220M0HLCT-ND - Cut Tape (CT)
490-LQW43FT220M0HLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQW43FT220M0HL
Description
FIXED IND 22UH 500MA 180 MOHM
Detailed Description
22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 500 mA 180mOhm Max 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
LQW43FT220M0HL Models
DC Resistance (DCR)
180mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
30MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Current - Saturation (Isat)
700mA
Height - Seated (Max)
0.146" (3.70mm)