NFZ03SG331SN10D
DigiKey Part Number
490-NFZ03SG331SN10DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-NFZ03SG331SN10DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-NFZ03SG331SN10DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NFZ03SG331SN10D
Description
FERRITE BEAD 330 OHM 0201 1LN
Customer Reference
Detailed Description
330 Ohms @ 900 MHz 1 Ferrite Bead 0201 (0603 Metric) 305mA 600mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NFZ03SG331SN10D Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
600mOhm
Manufacturer
Murata Electronics
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Height (Max)
0.013" (0.33mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Impedance @ Frequency
330 Ohms @ 900 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
305mA