NFZ03SG671SN10D
DigiKey Part Number
490-18082-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-18082-1-ND - Cut Tape (CT)
490-18082-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NFZ03SG671SN10D
Description
FERRITE BEAD 670 OHM 0201 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
670 Ohms @ 900 MHz 1 Ferrite Bead 0201 (0603 Metric) 250mA 850mOhm
EDA/CAD Models
NFZ03SG671SN10D Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
850mOhm
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.013" (0.33mm)
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Impedance @ Frequency
670 Ohms @ 900 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
250mA