NFZ32BW120HN11L | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NFZ32BW120HN11L |
Description | FERRITE BEAD 12 OHM 2SMD 1LN |
Customer Reference | |
Detailed Description | 12 Ohms @ 1 MHz 1 Ferrite Bead 2-SMD, Flat Lead 1.85A 76.8mOhm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | NFZ32BW120HN11L Models |
Category | DC Resistance (DCR) (Max) 76.8mOhm |
Manufacturer Murata Electronics | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Series | Package / Case 2-SMD, Flat Lead |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Height (Max) 0.067" (1.70mm) |
Number of Lines 1 | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Impedance @ Frequency 12 Ohms @ 1 MHz | Base Product Number |
Current Rating (Max) 1.85A |