NXFT15WF104FEAB021
DigiKey Part Number
490-NXFT15WF104FEAB021-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NXFT15WF104FEAB021
Description
NTC TEMP SENSOR
Customer Reference
Detailed Description
NTC Thermistor 100k Bead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NXFT15WF104FEAB021 Models
Category
B25/50
4250K
Manufacturer
Murata Electronics
B25/85
4311K
Series
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Last Time Buy
Power - Max
3 mW
Resistance in Ohms @ 25°C
100k
Length - Lead Wire
0.83" (21.00mm)
Resistance Tolerance
±1%
Mounting Type
Free Hanging
B Value Tolerance
±1%