PKM22EPPH4007-B0 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
PUI Audio, Inc.
In Stock: 208
Datasheet
Similar
Same Sky (Formerly CUI Devices)
In Stock: 0
Datasheet
Visual Communications Company - VCC
In Stock: 895
Buzzers Transducer, Externally Driven Piezo 1.5 V 4kHz 85dB @ 1.5V, 10cm Through Hole PC Pins
PKM22EPPH4007-B0
DigiKey Part Number
490-4695-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PKM22EPPH4007-B0
Description
BUZZER PIEZO 1.5V 22MM TH
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
PKM22EPPH4007-B0 Models
Operating Mode
Ringer
Series
Sound Pressure Level (SPL)
85dB @ 1.5V, 10cm
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Voltage - Rated
1.5 V
Size / Dimension
0.866" Dia (22.00mm)
Voltage Range
30V (Max)
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)
Frequency
4kHz