XRCGA20M000F4A2AR0 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | XRCGA20M000F4A2AR0 |
Description | CRYSTAL 20.0MHZ SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 20 MHz ±40ppm Crystal 8pF 160 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | XRCGA20M000F4A2AR0 Models |
Category | Load Capacitance 8pF |
Mfr | ESR (Equivalent Series Resistance) 160 Ohms |
Series | Operating Mode Fundamental |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 150°C |
Part Status Active | Ratings AEC-Q200 |
Type MHz Crystal | Mounting Type Surface Mount |
Frequency 20 MHz | Package / Case |
Frequency Stability ±140ppm | Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
Frequency Tolerance ±40ppm | Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) |