MGJ1D151802VMC-R7
DigiKey Part Number
811-MGJ1D151802VMC-R7TR-ND - Tape & Reel (TR)
811-MGJ1D151802VMC-R7CT-ND - Cut Tape (CT)
811-MGJ1D151802VMC-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MGJ1D151802VMC-R7
Description
DC-DC SM 15-18/2.5V
Manufacturer Standard Lead Time
43 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 18V -2.5V 49mA, 49mA 13.5V - 16.5V Input
Category
Current - Output (Max)
49mA, 49mA
Mfr
Power (Watts)
1 W
Series
Voltage - Isolation
5.2 kV
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
ITE (Commercial)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency
71%
Number of Outputs
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Input (Min)
13.5V
Package / Case
24-SMD Module, 12 Leads
Voltage - Input (Max)
16.5V
Size / Dimension
0.63" L x 0.47" W x 0.18" H (16.0mm x 12.0mm x 4.5mm)