NSC5021D-24M
DigiKey Part Number
644-NSC5021D-24MTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-NSC5021D-24MCT-ND - Cut Tape (CT)
644-NSC5021D-24MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSC5021D-24M
Description
XTAL OSC XO 24.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
5mA
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q100, AEC-Q200
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)