STDCIY1-48M
DigiKey Part Number
644-STDCIY1-48MTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-STDCIY1-48MCT-ND - Cut Tape (CT)
644-STDCIY1-48MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
STDCIY1-48M
Description
CRYSTAL 48MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
48 MHz ±10ppm Crystal 8pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
48 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (1x.80)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.039" L x 0.031" W (1.00mm x 0.80mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.012" (0.30mm)