TS-TFT3.5Z
TS-TFT3.5Z
DigiKey Part Number
TS-TFT3.5Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TS-TFT3.5Z
Description
TOUCH SCREEN RESISTIVE 3.5"
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Resistive Touch Screen Overlay 3.5" (88.90mm) 4-Wire
Category
Height
2.07" (52.56mm)
Manufacturer
Newhaven Display Intl
Interface
4-Wire
Packaging
Box
Type
Resistive
Part Status
Active
Diagonal Screen Size
3.5" (88.90mm)
Length
2.82" (71.82mm)
Base Product Number
Width
0.04" (1.02mm)