BZX384-A3V3X is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 8 211
Datasheet
Zener Diode 3.3 V 300 mW ±1% Surface Mount SOD-323
PESD15VL1BA,115
BZX384-A3V3X
DigiKey Part Number
1727-BZX384-A3V3XTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZX384-A3V3X
Description
DIODE ZENER 3.3V 300MW SOD323
Customer Reference
Detailed Description
Category
Impedance (Max) (Zzt)
95 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
5 µA @ 1 V
Series
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Operating Temperature
150°C (TJ)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Tolerance
±1%
Power - Max
300 mW