BZX884-B3V3,315 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BZX884-B3V3,315 |
Description | DIODE ZENER 3.3V 250MW DFN1006-2 |
Manufacturer Standard Lead Time | 26 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 3.3 V 250 mW ±2% Surface Mount DFN1006-2 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | BZX884-B3V3,315 Models |
Category | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA |
Mfr | Operating Temperature -65°C ~ 150°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Grade Automotive |
Part Status Active | Qualification AEC-Q100 |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±2% | Package / Case |
Power - Max 250 mW | Supplier Device Package DFN1006-2 |
Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms | Base Product Number |
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1 V |