PESD2CANFD24LT-QR
DigiKey Part Number
1727-PESD2CANFD24LT-QRTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PESD2CANFD24LT-QRCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-PESD2CANFD24LT-QRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PESD2CANFD24LT-QR
Description
TVS DIODE 24VWM 41VC TO236AB
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
41V Clamp 4A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount TO-236AB
Applications
CAN
Capacitance @ Frequency
9pF @ 1MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Automotive
Bidirectional Channels
2
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)
25.5V
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
41V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4A (8/20µs)