PESD2CANFD27V-TR
DigiKey Part Number
1727-PESD2CANFD27V-TR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PESD2CANFD27V-CT-ND - Cut Tape (CT)
1727-PESD2CANFD27V-DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PESD2CANFD27V-TR
Description
TVS DIODE 27VWM 44VC TO236AB
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
44V Clamp 2.5A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount TO-236AB
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PESD2CANFD27V-TR Models
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q100
Surface Mount
Bidirectional Channels
2
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
27V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
44V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2.5A (8/20µs)