UUD1H330MCL1GS is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Nichicon
In Stock: 3 305
Datasheet
Direct
Nichicon
In Stock: 2 194
Datasheet
Similar
Würth Elektronik
Würth Elektronik
KEMET
Similar
Cornell Dubilier Knowles
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 628
Panasonic Industry
Chemi-Con
In Stock: 181
33 µF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C