ST-32ETB201
DigiKey Part Number
563-ST-32ETB201TR-ND - Tape & Reel (TR)
563-ST-32ETB201CT-ND - Cut Tape (CT)
563-ST-32ETB201DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ST-32ETB201
Description
TRIMMER 200 OHM 0.125W GW TOP
Detailed Description
200 Ohms 0.125W, 1/8W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
EDA/CAD Models
ST-32ETB201 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
200 Ohms
Termination Style
Gull Wing
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Size / Dimension
Square - 0.134" x 0.134" Face (3.40mm x 3.40mm)
Tolerance
±20%