FTAS00-12.1AW-4A
DigiKey Part Number
360-3659-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FTAS00-12.1AW-4A
Description
TOUCH SCREEN RESISTIVE 12.1"
Detailed Description
Resistive Touch Screen Overlay 12.1" (307.34mm) 4-Wire
Category
Width
0.08" (2.03mm)
Height
6.55" (166.40mm)
Packaging
Box
Diagonal Screen Size
12.1" (307.34mm)
Length
10.40" (264.26mm)