172-E50-103R021
172-E50-103R021
172-E50-103R021
DigiKey Part Number
3150MEA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
172-E50-103R021
Description
CONN D-SUB PLUG 50POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
172-E50-103R021 Models
Category
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Part Status
Active
Current Rating (Amps)
5A
Connector Style
Features
Grounding Indents
Connector Type
Plug, Male Pins
Operating Temperature
-50°C ~ 100°C