AS12J1000ET | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AS12J1000ET |
Description | RES SMD 100 OHM 5% 1/2W 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 26 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Pulse Withstanding Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | AS12J1000ET Models |
Category | Features Pulse Withstanding |
Mfr | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm) |