Image for LINEAR-MOTOR-55MM is not available
LINEAR-MOTOR-55MM
DigiKey Part Number
1188-LINEAR-MOTOR-55MM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LINEAR-MOTOR-55MM
Description
LINEAR ACTUATOR 55MM STROKE 6VDC
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Linear Actuator 2.165" (55.00mm) Ball Screw 6VDC
Category
Stroke Length
2.165" (55.00mm)
Manufacturer
Olimex LTD
Voltage - Rated
6VDC