F3SG-4RA0430-30
DigiKey Part Number
Z5933-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F3SG-4RA0430-30
Description
LIGHT CURTAIN HAND/ARM 30MM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Curtain 30mm Hand/Arm Blanking, Muting Function
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
F3SG-4RA0430-30 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Number of Beams
20
Manufacturer
Omron Automation and Safety
Beam Pitch
20mm
Series
Operating Range
0.3m ~ 20.0m
Packaging
Box
Features
Blanking, Muting Function
Part Status
Active
Ingress Protection
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Protection
Hand/Arm
Operating Temperature
-10°C ~ 55°C
Detection Capability
30mm
Voltage - Supply
24VDC
Protective Height
430mm