F3SG-4RE0910P30
DigiKey Part Number
Z5951-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F3SG-4RE0910P30
Description
LIGHT CURTAIN HAND/ARM 30MM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Curtain 30mm Hand/Arm
EDA/CAD Models
F3SG-4RE0910P30 Models
Category
Number of Beams
44
Beam Pitch
20mm
Series
Operating Range
0.3m ~ 20.0m
Operating Temperature
-10°C ~ 55°C
Protection
Hand/Arm
Voltage - Supply
24VDC
Detection Capability
30mm
Base Product Number
Protective Height
910mm