G3VM-401FR(TR05) is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Omron Electronics Inc-EMC Div
In Stock: 0
Datasheet
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) 8-SMD (0.300", 7.62mm)
39-8-DIP-SMT
Omron's NEW G3VM VSON MOSFET Relay
G3VM-401FR(TR05)
DigiKey Part Number
39-G3VM-401FR(TR05)TR-ND - Tape & Reel (TR)
39-G3VM-401FR(TR05)CT-ND - Cut Tape (CT)
39-G3VM-401FR(TR05)DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G3VM-401FR(TR05)
Description
SSR RELAY SPST-NO 400MA 0-400V
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
G3VM-401FR(TR05) Models
Category
Voltage - Input
1.64VDC
Mfr
Voltage - Load
0 V ~ 400 V
Series
Load Current
400 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
On-State Resistance (Max)
5 Ohms
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C