FAN65008B
DigiKey Part Number
FAN65008BOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
FAN65008BOSCT-ND - Cut Tape (CT)
FAN65008BOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FAN65008B
Description
IC REG BUCK ADJ 10A 35PQFN
Detailed Description
Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.6V 1 Output 10A 35-PowerWFQFN
Mfr
Voltage - Output (Max)
32.5V
Frequency - Switching
100kHz ~ 1MHz
Synchronous Rectifier
Yes
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Voltage - Input (Min)
4.5V
Base Product Number
Voltage - Input (Max)
65V