KST10MTF | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | KST10MTF |
Description | RF TRANS NPN 25V 650MHZ SOT-23-3 |
Manufacturer Standard Lead Time | 33 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | RF Transistor NPN 25V 650MHz 350mW Surface Mount SOT-23-3 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | KST10MTF Models |
Category | Power - Max 350mW |
Manufacturer onsemi | DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 60 @ 4mA, 10V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
Transistor Type NPN | Supplier Device Package SOT-23-3 |
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 25V | Base Product Number |
Frequency - Transition 650MHz |